“RESULULLAH’A HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK MUHTACIZ”

“RESULULLAH’A HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK MUHTACIZ”

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Batman’da düzenlenen “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” mevlid etkinliğine katılan HÜDA PAR yetkilileri, Resulullah’a her zamankinden daha çok muhtaç olunduğuna vurgu yaptılar.

 

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Batman’da on binlerce kişinin katılımıyla “Hazreti Peygamberi Anlama ve Sünnetini Yaşama” temalı mevlid etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe katılan HÜDA PAR yetkilileri, duygularını paylaşarak, düzenlenen etkinlikten memnun olduklarını, etkinlikle peygamber aşkı etrafında insanları bir araya getiren Peygamber Sevdalıları Platformu'nu bu hayırlı hizmetlerinden dolayı tebrik ettiklerini ifade ettiler.

Yıllarca halkı bu tür hayırlı etkinliklerde birleştiren Peygamber Sevdalıları Platformu'na teşekkür eden HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Aydın Gök: "Kendileri her yıl yaptıkları mevlid etkinliğinde bir tema belirliyorlar. Yüzbinlerce insana hitap ediyorlar. Bugün Resulullah Aleyhisselamı İslam toplumuna, gençliğine sevdirme, tanıtma, anlatma ve siretini yaşatma adına güzel etkinliklere imza atıyorlar. Bu sene de böylesi bir etkinlik için bugün buradayız." İfadelerini kullandı.

Özelde İslam coğrafyasının genelde ise bütün bir insanlığın maddi ve manevi buhranlar yaşamakta olduğuna söyleyen Gök, insanlığın Resulullah’a her zamankinden daha çok muhtaç olduğunun altını çizdi.

Gök ”Yine küfrün, emperyalistlerin fitneleri sonucu İslam coğrafyası kan ve gözyaşı içinde feryat etmektedir. İslam ümmetinin feryat ettiği bu dönemde Resulullah’a her zamankinden daha çok muhtacız. Bizim Resulullah’a olan ihtiyacımız, O’na muhtaçlık durumumuz daha çok ehemmiyet arz etmektedir. Tarih boyunca bu yüce mesaja sırtını dönen, Allah’ın kendi peygamberleri aracılığıyla göndermiş olduğu emir ve nehiylere kayıtsız kalan ümmetler yok ve zelil olmuşlardır. Bugün de maalesef bu manzarayı görmekteyiz. Peki, bunun çözümü nedir? Müslümanlar sayıca azımsanmayacak durumdalar. 1,7 milyar Müslüman var. Ve öte yandan sayıları milyonları geçmeyen bir siyonist israil var. Ve bugün maalesef kutsal beldelerimiz Kudüs başta olmak üzere Yahudilerin işgali altında inim inim inlemektedir. Bunun çözümü de yine bu mesaja sarılmaktır. Bu da özellikle günümüz gençlerine sahih İslam’ı kavratmakla olur. Çünkü biz sahih İslam’ı mutlaka öğrenmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

 “BİZİM İÇİN EN GÜZEL ROL MODEL RESULULLAH’TIR”

Gök son olarak şunları kaydetti: “Bugün eğer Suriye, Filistin, Arakan’da bir dram yaşanıyorsa bugün Müslüman coğrafyada bundan daha da kötü bir dram yaşanıyor. Bugün aile müessesesi çatırdıyor, bu bir dramdır bizim için. Bugün gençlik İslam’dan uzaklaşıyor. Her köşe başında uyuşturucu satılıyor. Bu bir dramdır bizim için. Bizim üzülmemiz gereken ve bir an önce çözüm üretmemiz gereken İslam coğrafyasındaki en büyük meselelerimizdendir. Dolayısıyla bu da ne ile olur. Resulullah’ın sünnetine, sahih İslam’a sarılmakla olur. Biz de bu yolda üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağız. İnşallah bu tür etkinlikler yurdun dört bir tarafını saracak ve memleket Muhammed-i bir havayla nefeslenecek. Bu işin çözümü de kurtuluş yolu da budur. İslam ümmetinin içinde bulunduğu bu vahim durumdan kurtulmamızın çaresi de budur. Siyasi olarak da sosyal olarak da her surette Peygamber Aleyhisselamın siretine yapışmamız lazım. Bizim için, çocuklarımız, siyasilerimiz, öğretmenlerimiz için en güzel rol model Resulullah’tır.”

Yapılan etkinliğin ciddi bir öneme sahip olduğunu vurgulayan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin ise "Peygamber Sevdalıları Platformu her yıl böyle bir organizasyon düzenleyerek halkımızı Peygamberi tanıma noktasında teşvik ediyorlar ve büyük bir katkı sunuyorlar. Dindar Batman halkı da bu organizasyonlara önem vererek büyük bir teveccüh göstermekte ve hamdolsun gördüğünüz gibi meydanı tıklım tıklım doldurmaktadır. Resulullah’ın getirdiği ilahi mesaj herkesin hayatının esası olması durumundadır." dedi. İlkha

 Önceki OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI GENÇ AĞIR YARALANDI
Sonraki Hiçbir Süryani'nin Yaşamadığı Köye Kilise

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.