Resulullah Dünya Ve Ahiret Huzurunun Teminatıdır

Resulullah Dünya Ve Ahiret Huzurunun Teminatıdır

​Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından ilimizde gerçekleştirilen Mewlid etkinliğine katılarak duygularını paylaşan âlimler, Hazreti Muhammed’in (sav) dünya ve ahiret huzurunun teminatı olduğuna vurgu yaptılar.

 

Hazreti Muhammed'in (sav) yolunu takip edenlerin iki cihanda da izzet bulacağını söyleyen İttihadul Ulema Genel Başkanı Molla Enver Kılıçaslan, “Allah (cc) insanı yarattı ve onu yeryüzünün halifesi kıldı. Allah bu kâinatı da insan için yarattı. İnsana kadir ve kıymet verdi. İnsanın değeri Allah’ı ve Peygamberini tanımadadır. Eğer ki insan Allah’ı ve Peygamberini tanırsa onun yanında değerli olur. Allah’ı seven birisinin Peygamberi tanımaması, Peygamberi sevmemesi mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

 “MEWLİD ETKİNLİKLERİ MÜSLÜMANLARIN UYANIŞINA VE VAHDETİNE VESİLE OLSUN”

Selahaddin Eyyubi’nin Kudüs’ü fethindeki en büyük etkenin Mewlid etkinlikleri olduğuna ve Mewlid etkinlikleriyle Müslümanların vahdetine vesile olup Kudüs’ü böylece fethettiğine işaret eden İttihadul Ulema üyelerinden Molla Abdurrahman İçlek, “Hz. Peygamber âlemlere rahmet olarak gönderildi. Mewlid etkinlikleriyle O’nu anmak ve anlamak bizi derinden sevindiriyor. Bu Mewlid etkinliklerinin Müslümanların uyanışına ve vahdetine vesile olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

HAZRETİ PEYGAMBERİ YIL BOYU AKLIMIZDA VE RUHUMUZDA DİRİ TUTMALIYIZ”

Hazreti Peygamberi sadece yılın bir günü değil yıl boyunca anmak, anlamak ve yaşamak gerektiğini kaydeden Suriye Ulemasından Molla Said Mahmud, “Mewlid etkinlikleri her defasında bizlere Peygamber’i (sav) hatırlatıyor. Peygamber bizler ve tüm Müslümanlar için büyük bir nimettir. Hz. Muhammed’i sadece bir gün değil yıl boyu anmak, anlamak, yaşamak ve idrak etmemiz lazım. O’nu yıl boyunca aklımızda ve ruhumuzda diri tutmalıyız.” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi


Önceki MEVLİT ETKİNLİĞİNİN MESAJI 10 MADEDE OKUNDU
Sonraki KATLİAM GİBİ KAZA 6 ÖLÜ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.