Miraç Kandili İhya Edilecek

Miraç Kandili İhya Edilecek

 

Müftülük, cumayı cumartesiye bağlayan gecenin Miraç Kandili olduğunu hatırlatarak, ihya programının düzenleneceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, 13.04.2018 cumayı cumartesiye bağlayan gecenin Miraç Kandili olduğu hatırlatılarak yatsı namazının ardından program düzenleneceği duyuruldu.

"Allah'ım! Receb ve Şaban ayını bize mübârek kıl ve bizi Ramazan'a ulaştır" Hadis-i Şerif'inin hatırlatıldığı İl Müftülüğünün açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Yılın manevi açıdan feyizli ve bereketli üç ayların ilki olan Recep ayına 19 Mart 2018 Pazartesi günü kavuşmuş olduk. Bu aylardaki kandillerden ikincisi olan Miraç Kandili'ne de 13 Nisan 2018 Cuma günü kavuşmuş olacağız. İdrak edeceğimiz Miraç Kandili münasebetiyle, geride kalan ömrümüzü nasıl değerlendirmemiz gerektiğini gözden geçirmeli, dargınlar barışmalı, akraba ziyaretleri yapılmalıdır. Bu geceye ciddi bir ilgi ve rağbet gösterilmelidir. Bu mübarek ay ve gecelerin, başta ülkemiz olmak üzere, tüm İslam ülkelerine, insanlığın her türlü sıkıntı ve afetlerden kurtulmasına, özellikle birlik ve kardeşlik duygusunun yerleşmesine, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesine vesile olması için içten dua etmeliyiz." Haber Merkezi

 

 


Önceki Kitap Okuma Etkinliği Düzenlenecek
Sonraki Motorine 17 Kuruş Zam Yapıldı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.