BU GECEDE ACILARIMIZI RABBİMİZE ARZ EDELİM

BU GECEDE ACILARIMIZI RABBİMİZE ARZ EDELİM

 

Miraç Kandilini kutlayan HÜDA PAR İl Başkanı Davut Şahin,“Bu gece, içerisinde bulunduğumuz süreç itibariyle, İslam ümmetinin yaşadığı acıları Rabbimize arz etme, ümmetin birlik ve beraberliği için çokça dua etme gecesidir.” Dedi.

 Şahin yaptığı açıklamada, “Bu gece, Müslüman bir fert ve toplum olarak bulunduğumuz nokta ve durumu muhasebe etme, her yönüyle durumumuzu gözden geçirme gecesidir. Bu gece müminin miracı olan namazı anlama ve namazla Allah’a yaklaşma, bu güne kadar işlediğimiz günah ve hatalardan pişmanlık duyarak acziyetimizi Rabbimize arz etme gecesidir. Bu gece, bütün dünya müstekbirlerinin mazlumların kanları üzerinden kurmaya çalıştıkları saltanatlarının yerle bir olması ve sadece iman edenlerin değil, bütün bir insanlığa huzur iklimini yaşatan saadet asrının yeniden yeryüzüne hâkim olması için Rabbimize yakarma gecesidir.” İfadelerini kullandı. Haber Merkezi

 


Önceki AİLELERİ ZİYARET EDİN
Sonraki KARATAŞ BATMANLILARLA BULUŞACAK

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.