MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADILAR

MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADILAR

Bu akşam miraç kandili… Bu münasebetle mesaj yayınlayan Vali Ahmet Deniz, Ak Parti İl Başkanı Murat Güneştekin ve Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Ekmen vatandaşların Miraç kandilini kutladılar.

 

Vali Deniz yayınladığı mesajında, “Kandil geceleri, manevi değerlerinin güç kazandığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, selamlaşmanın, paylaşmanın, komşuluk ve akrabalık hukukunun arttığı çok özel gecelerdir. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.Müsülmanlar için illahi rahmet ve lütuflarla dolu bu mübarek ve anlamlı gecenin insanlık için huzur, sevgi, kardeşlik ve kurtuluşa vesile olmasını temenni ediyor, ilimiz, ülkemiz ve tüm İslam Âlemi hakkında hayırlara vesile olması dileğiyle Miraç Kandilinizi kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

GÜNEŞTEKİN’DEN KANDİL MESAJI

AK Parti Batman il başkanı Murat Güneştekin de Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güneştekin mesajında; "Peygamber efendimiz Hz Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği olay olarak nitelendirilen miraç hadisesi, tüm Müslümanların kendilerinin de bir gün Allah'ın huzuruna çağrılacakları mesajını içermektedir. Bu bilinç ve dikkat ile Allah'ın dinini yüceltme gayretini yükseltmemiz gerekmektedir. Bu vesile ile tüm İslam Aleminin miraç kandilini kutlar, ümmetin birliğine vesile olmasını dilerim." dedi.

BAŞKAN EKMENDEN MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMASI

 Emekliler Derneği Başkanı Ekmen de yayınladığı mesajında, “Miraç; birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi içinde barındıran mübarek gecelerimizden biridir. Yüce Peygamberimiz HZ. Muhammed’in (SAV) hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştirdiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç ve kültür dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde yapacağımız dualarımızı, bütün insanlığın selameti için, iyilik, barış, dostluk, kardeşlik için edelim. Bu vesileyle pek çok mucizeyi bünyesinde barındıran bu kutlu gecenin, ülkemize ve dünyaya barış getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz eder, tüm İslam aleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.” İfadelerini kullandı. Recep Fırat


Önceki Okuryazarlık Seferberliği Devam Ediyor
Sonraki Stantlarla Mevlide Davet

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.