Okuryazarlık Seferberliği Devam Ediyor

Okuryazarlık Seferberliği Devam Ediyor

Vali Yardımcısı Mekan Çeviren ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında devam eden kursları ziyaret ettiler.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kapsamında ilimiz merkez Mehmet Emin Şimşek İlkokulunda devam eden Okuryazarlık kurslarını ziyaret eden Vali Yardımcısı Mekan Çeviren ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Okul Müdürü Arif Bulut ve öğretmenlerden kurslar hakkında bilgi alıp, kursiyerlerle bir süre sohbet ettiler.

Ziyarette kursiyerlere Vali Ahmet Deniz’in selamlarını ileten Vali Yardımcısı Mekan Çeviren: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ‘Okuryazarlık Seferberliği’ kampanyası kapsamında okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızın okuma yazmayı öğrenmeleri bizim en büyük arzumuzdur. Sizlerde bu seferberlik vesilesiyle okuma yazmayı öğrenerek yaşamınızda yeni bir sayfa başlatmış olacaksınız. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Vali Yardımcısı Mekan Çeviren ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran okuryazarlık kursu ziyaretinin ardından okulu gezip, minik öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. Öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye eden İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran: “Sevgili çocuklar, bol bol kitap okuyarak kendinizi geliştirmelisiniz. Bu yaşlarda kitap okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz” dedi ve öğrencilere kitap hediye etti.

Gerçekleşen ziyarette maarif müfettişleri başkanı Hamit Aydın ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar hazır bulundular. İlhan Yıldız

 Önceki Tarım Ve İnsan
Sonraki MİRAÇ KANDİLİNİ KUTLADILAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.