BATMAN’DA 8 LİSE SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK

BATMAN’DA 8 LİSE SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK

Ülke genelinde merkezi sınavla öğrenci alacak liseler belli olurken Batman’da 8 okul sınavla öğrenci alacak.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” ile sınavla öğrenci alan okul listeleri ve kontenjan tarihlerini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:“Merkezi Sınava isteğe bağlı olup sınava katılmak isteyenler, başvurularını 11-18 Nisan 2018 tarihleri arasında elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullara yapacaklardır. Açık Öğretim Ortaokulu öğrencilerinin başvuru işlemleri Açık Öğretim Ortaokulu Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Merkezi Sınav başvuru ve sonuçlarıyla ilgili iş ve işlemler elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilecektir. Öğrencinin herhangi bir sorun ya da zorlukla karşılaşmaması için elektronik ortam üzerindeki bilgilerinin güncel olması gerekmektedir. Merkezi Sınav; 8’inci sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacaktır. 02 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan sınav, iki bölüm halinde uygulanacak, çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacaktır.”

İLİMİZDE SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK OKULLAR

İlimiz Batman’da ise sadece 8 okul sınavla öğrenci alacak. Sınavla öğrenci alacak okullar şunlar: “ Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Zeynel Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi, Batman Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Abdulhamid Han Anadolu Lisesi, Batman Anadolu Lisesi, Batman Fen Lisesi, Batman Sosyal Bilimler Lisesi ve Telekom Anadolu Lisesi.

Fatma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi sadece kız, Zeynel Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi ise sadece erkek öğrenci alacak. İlhan Yıldız


Önceki Yağmur Duası Sonrası Yağan Yağmur Sevindirdi
Sonraki Kozlukluların Yüzü Güldü

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.