DOĞAL GAZ TÜKETİMİNDE REKOR ARTIŞ

DOĞAL GAZ TÜKETİMİNDE REKOR ARTIŞ

Türkiye'nin yıllık doğal gaz tüketimi geçen yıl 53,3 milyar metreküple tarihin en yüksek seviyesine ulaştı.

 

Türkiye genelinde şebeke uzunluğunun 130 bin 585 kilometreye yükseldiği doğal gaz dağıtım sektöründe geçen yıl itibarıyla 72 doğal gaz dağıtım şirketi tarafından yapılan toplam şebeke yatırım miktarının 21,5 milyar liraya ulaştığı belirlendi.

Konuyla ilgili medyada inceleme yapan Interpress'in Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği verilerinden derlediği bilgilere göre, geçen yıl 1,7 milyar liralık yatırımla 101 ilçeye daha doğal gaz arzı sağlandığı tespit edildi.

TÜKETİMDE REKOR ARTIŞ YAŞANDI

Türkiye'nin yıllık doğal gaz tüketimi geçen yıl 53,3 milyar metreküple tarihin en yüksek seviyesine ulaşırken bu rekor tüketimde abone sayısındaki artış, soğuk hava şartları ve doğal gazdan elektrik üretiminin etkili olduğu belirlendi. Tüketimin 20 milyar 483 milyon metreküpü elektrik üretim santrallerinde, 15 milyar 78 bin metreküpü sanayide ve 13 milyar 301 milyon metreküpü ise konutlarda gerçekleşti. Şu anda Türkiye genelinde 78 il ve 426 ilçede doğal gaz kullanılırken, geçen yıl sonu itibarıyla toplam abone sayısının 14 milyon 162 bin 930'a, doğal gaz götürülen vatandaş sayısının ise 61 milyon 901 bin 654'e ulaştığı tespit edildi. Haber Merkezi


Önceki Bir Ayda 59 Bin Kişi Uçakla Yolculuk Yaptı
Sonraki GATOB VE BAT-DER ’DEN AÇIKLAMA

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.