İlçelerde Okuma Yazma Seferberliği

İlçelerde Okuma Yazma Seferberliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kampanyası Hasankeyf Halk Eğitim Merkezi ve ilgili kurumlarla yapılan işbirliğiyle ilçe merkez ve köylerde yoğun bir katılımla başladı.

 

Kaymakamlığın destekleriyle ilçe merkez ve  köylerde 14 yaş üstü örgün eğitim çağı dışına çıkmış okuma yazma bilmeyenler tespit edilerek Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kendilerine en yakın okulda 1. ve 2. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlandı. Bu kapsamda, Kaymakam Faruk Bülent BAYGÜVEN, açılan okuma yazma kurslarını gezerek, kursiyerlerle bir süre sohbet edip İlçe Milli Eğitim Müdürü V. Edip KOCAMAN, Halk Eğitim Müdürü Edip ALTUN ve kurs öğretmenlerinden bilgi aldı. 

İncelemelerin ardından Kaymakam Faruk Bülent BAYGÜVEN  yaptığı açıklamada, “Hasankeyf merkez ve köylerinde 118 kursiyere eğitim verildiğini belirterek amacımız okuma yazma bilmeyen hiçbir vatandaşımız kalmayacak şekilde herkese ulaşmak olduğunu, okumanın ve öğrenmenin yaşı olmadığını, gayret ve cesaretlerinden dolayı kursiyerleri kutlayıp projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”. Dedi. Haber Merkezi

 Önceki EĞİTİM KALİTESİNİ YÜKSELTMEYE ÇALIŞIYORUZ
Sonraki 100 Milyonluk Proje 18 Ayda Bitecek

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.