EĞİTİM KALİTESİNİ YÜKSELTMEYE ÇALIŞIYORUZ

EĞİTİM KALİTESİNİ YÜKSELTMEYE ÇALIŞIYORUZ

Vali Deniz, ilimizde eğitim-öğretim kalitesini artırmak ve başarı seviyesini yükseltmek için birçok projenin hayata geçirildiğini belirti.

 

Vali Ahmet Deniz, ilimiz merkez Fatih Mahallesinde bulunan Batman Fatih İlkokulu, Fatih İmam Hatip Ortaokulu, Fatih Ortaokulu ve Fatih Anadolu Lisesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. 

Ziyaret sırasında Vali Deniz’e İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran eşlik etti. Okullarda incelemelerde bulunan Vali Deniz, sınıfları gezerek öğrencilerle bir araya geldi ve okullarda yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. Sınıfları gezen Vali Deniz, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, ilimizde eğitim-öğretim kalitesini artırmak ve başarı seviyesini yükseltmek için birçok projenin hayata geçirildiğini  belirti. 

 Öğrencilere kitap okumaları konusunda tavsiyelerde bulunan Vali Deniz, kitap okumadan başarının gerçekleşmesi mümkün olmadığını ifade etti. Okullarda görev yapan öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Deniz, öğretmenlerle bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi. 

İlimizde eğitim standartlarını ve başarıyı yükseltmek için birçok projenin hayata geçirildiğini ifade eden Vali Deniz, “Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar, Batman Her Yerde Okuyor gibi birçok proje hayata geçirildi.  Eğitim-öğretimin yanında ayrıca çocuklarımıza her fırsatta milli ve manevi değerlerimizi, ülkemizin birlik ve beraberliği, kardeşlik duygusu, vatan ve bayrak sevgisini her fırsatta çocuklarımıza anlatmalısınız. Bizleri bir arada tutacak olan bu değerlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Öğrencilerle kuracağınız iletişim önemlidir, bunun yanında her fırsatta aile ziyaretlerini gerçekleştirelim. Çünkü ailelerle kuracağınız iletişim hem çocukların eğitimine hem de birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sunacağına inanıyorum” diye konuştu. 

VALİ DENİZ’DEN MİNİK ÖĞRENCİLERE ZİYARET 

Batman Fatih İlkokulu bünyesinde faaliyet yürüten Anaokulunu ziyaret eden Vali Deniz, minik öğrencilerle yakından ilgilenerek, kendilerine çeşitli hediyeler verdi.   

İnceleme ve ziyaretlerin ardından Vali Deniz, okuldan ayrıldı. Haber Merkezi


Önceki KARDEŞLERİMİZ ÖNÜMÜZDEKİ BAYRAMI EVLERİNDE GEÇİRMELİ!
Sonraki İlçelerde Okuma Yazma Seferberliği

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.