BAHARI ÇİÇEKLERLE KARŞILAYACAĞIZ

BAHARI ÇİÇEKLERLE KARŞILAYACAĞIZ

Batman Belediyesi, bahar mevsimiyle birlikte başlattığı yeşillendirme çalışmaları kapsamında 9 kilometrelik bir alanda çiçek ekimine başladı.

 

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerin çok yönlü olarak yürüttüğü çalışmalar kapsamında bir yandan yeni fidanlar ekilip, çimlendirme gerçekleştirilirken, bir yandan da kentin ana arterlerinde çiçek ekimi çalışmaları yürütülüyor.

Kentin farklı noktalarına dikimi yapılan lalelerin ardından başlatılan menekşe çiçeği ekimi TPAO Bulvarı ile Ahmet Necdet Sezer Bulvarına taşındı. Yaklaşık 9 kilometrelik yol boyunca kavşak ve orta refüjlerde farklı renklerde menekşe çiçeği ekimine başlandı.

Batman Köprüsünden, Batman Beşiri yol ayrımına kadar olan bölgedeki kavşak ve orta refüjlerde başlatılan çiçek ekiminden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, Belediyenin çalışmalarıyla Batman’ın baharı yaşadığını ve kenti kuşatan güzergahların çiçeklerle güzelleştirildiğini söyledi. Recep Fırat


Önceki ANALİGTE BASKETBOL RÜZGÂRI
Sonraki Bu Yıl 608 Yeni Derslik Yapılacak

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.