YUMURTA ÜRETİMİ AZALDI

YUMURTA ÜRETİMİ AZALDI

​Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre tavuk yumurtası üretimi ocak ayında bir önceki aya göre azaldı.

 

​Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre tavuk yumurtası üretimi ocak ayında bir önceki aya göre azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), kümes hayvancılığı üretimi verilerini açıkladı. Tavuk yumurtası üretimi 1,7 milyar adet olarak gerçekleşti

Tavuk yumurtası üretimi ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 1,4 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,8 arttı.

Kesilen tavuk sayısı ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 1,6 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,5 arttı. Ocak ayında kesilen hindi sayısı ise bir önceki aya göre yüzde 36,2 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 70,4 arttı.

Tavuk eti üretimi ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 2,3 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,2 arttı. Ocak ayında hindi eti üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 14,1 azalırken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 87,1 arttı.

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış seriye göre tavuk eti üretimi bir önceki aya göre yüzde 1,4 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış seriye göre ise tavuk eti üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9,6 arttı. Haber Merkezi

 


Önceki İş Sağlığı Bilgilendirme Toplantısı
Sonraki SÜNGER, TIP BAYRAMINI KUTLADI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.