ŞEKER FABRİKALARININ ÖZELLEŞTİRİLMESİ 80 MİLYONA HAKSIZLIK

ŞEKER FABRİKALARININ ÖZELLEŞTİRİLMESİ 80 MİLYONA HAKSIZLIK

Hükümetin şeker fabrikalarını özelleştirmek istemesine tepki gösteren Saadet Partisi Batman İl Başkanı Mehmet FIRAT, “Şeker fabrikalarının özelleştirilmek istenmesi seksen milyon insana yapılacak en büyük haksızlıktır.” Dedi.

 

Fırat yaptığı açıklamada, “Türkiye’de Ekonominin dibe vurduğu, Eğitimin içinden çıkılamaz hale geldiği, Dış politikanın iflas ettiği, hayvancılığın, çiftçiliğin sefilleri oynadığı bir dönemde, Şeker fabrikalarının özelleştirilmek istenmesi seksen milyon insana yapılacak en büyük haksızlıktır. Şimdiye kadar Özelleştirilme adı altında yetmiş milyar dolara yakın bu ülkenin fabrikaları, kamu kuruluşları sanayi tesisleri siyasi iktidar tarafından satılmıştır. Bugün satılan bu tesislerin hepsi her yıl milyarlarca dolar kar etmektedir. Şimdi de elli bin Pancar emekçisini perişan etmek ve işsizler ordusuna katmak için şeker fabrikaları peşkeş çekilmeye çalışılmaktadır. Üretime katkı sağlamayan, Ekonomi de gittikçe çöken siyasi iktidar tek çareyi devletin milli tesislerini satmaya kalkarak vaziyeti kurtarmaya çalışmaktadır. Bunlar çaresizliğin ifadesidir.” Dedi.

Fırat sözlerinin devamında, “Şeker fabrikaları bu toplumun malıdır. Ve asla satılmamalıdır. Siyasi iktidar derhal bu yanlış karardan dönmelidir. Geçmişte yapılan hatalardan ders alarak eli bin pancar emekçisini bu kâbustan kurtarmalıdır. Biz Saadet Partisi olarak özelleştirme adı altında yapılacak olan bu adaletsiz yanlış uygulamaların karşısında olduğumuzu ve takipçisi olacağımızı bir kez daha kamuoyuna duyuruyoruz.” İfadelerini kullandı. Şevki Aslan

 

 Önceki Sadak’tan Bir Şampiyonluk Daha
Sonraki “Kodlama Hareketi” Eğitimi Alan Öğretmenlere Sertifika

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.