Mehmet Akif Ersoy Anıldı

Mehmet Akif Ersoy Anıldı

İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u anma günü İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen etkinlikle ilimizde de kutlandı.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen programa Vali Ahmet DENİZ, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Coşkun UÇARCILAR, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, kamu kurum yöneticileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Program, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’un hayatını anlatan belgesel gösterimiyle devam etti. Programda gösterilen ve savaş dönemini anlatan piyes izleyenler tarafından büyük alkış aldı. 

Öğrenciler tarafından ERSOY’un sevdiği şarkıların seslendirildiği 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Gününde konu ile ilgili düzenlenen resim şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere Vali Ahmet DENİZ, Garnizon Komutanı UÇARCILAR ve Başkan Vekili AKSOY tarafından ödülleri verildi. İlhan Yıldız


Önceki Antik Kent Esnafı Mağdur
Sonraki Belediyeden "Cami Mi Sinema Mı" Anketi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.