BEM-BİR-SEN BATMAN KAGİB KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

BEM-BİR-SEN BATMAN KAGİB KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Bem-Bir-Sen Batman KAGİB ( Kadın, Aile ve Gençlik İletişim Birimi) Başkanı Ayşe ÖZER tarafından Kadınlar Gününe özel çeşitli hediyeler verilerek, kutlandı.

 

KAGİB Başkanı; “8 Mart'ı sadece kadınların yılda bir kez hatırlanmaları değil, sorunlarının çözülene kadar tartışılması için bir fırsat ve imkân olarak görüyoruz. Kadınlarımız; ekonomik ve sosyal hayatta var iş yaşamında var. Ancak sorunlarıyla var, açmazlarıyla var, kronik dertleriyle var. Unutulmaması gerekir ki; kadın "haklarıyla" kadındır. Hakları hiçe sayılan kadın, kadınlık bilinci ve erdemi çürümüş bir toplumsal yozlaşmayı beraberinde getirir. Dedi.

Açıklamanın devamında, “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır düşüncesi ile değil her başarılı erkeğin yanında bir başarılı kadın vardır anlayışıyla ilerleyelim diyoruz. Bizler güçlü bir toplumda yaşamak istiyorsak, kadını ve erkeği ile tüm toplum kesimlerini güçlendirmek haklı taleplerini biran önce gerçekleştirmek zorunda olduğumuza inanıyoruz. İnanıyor ve biliyoruz ki, kadınlarımızın hayata daha fazla katılmaları kadın zarafeti ile şekillenen bir sosyal hayata daha aydınlık bir geleceğe ulaşmamızın yegâne koşuludur. Kadınlarımıza değer vermek geleceğe yapılan en büyük yatırımdır." İfadeleri kullanıldı. Mehmet Emin Uraz


Önceki BATMANLILAR UÇMAYI SEVDİ
Sonraki FUTBOLUN YILDIZI FATİH SOLDU

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.