ÇALIŞTIĞI İŞİN FABRİKASINI KURDU

ÇALIŞTIĞI İŞİN FABRİKASINI KURDU

​Daha önce işçiliğini yaptığı tekstil sektöründe yıllarca çalışan Batmanlı girişimci Yahya Aydın, kurduğu tekstil fabrikasıyla 80 kişiyi istihdam etmenin mutluluğunu yaşıyor.

2012 yılında işçi olarak başladığı tekstil sektöründe azmi ve kararlılığıyla 6 yıl gibi kısa bir sürede kendi işini kurmayı başaran evli ve 4 çocuk babası Yahya Aydın, onlarca kişiyi istihdam etmenin mutluluğunu yaşıyor. Organize Sanayi Bölgesinde tekstil fabrikası kurarak 80 kişiyi istihdam eden Aydın, ürettiği ürünleri Türkiye’deki çeşitli firmalara vermekle birlikte yurt dışına kadar ihraç ettiğini söyledi.

Hükümet tarafından destek verilmesi takdirde istihdam sayısını iki katına çıkarmayı hedeflediğini aktaran Aydın, kendi memleketindeki insanlara ekmek kazandırmanın her zaman sevincini yaşadığını belirtti.

80 KİŞİYE EKMEK KAPISI OLDUK

Bölge halkının işsizlikle mücadele ettiğini ve bu nedenle işsiz olan vatandaşlara iş kapısı olmak hayaliyle kendi işini kurduğunu vurgulayan Aydın, "5-6 sene önce bir tekstil fabrikasında çalışıyordum. Şu an Elhamdülillah yaklaşık 80 kişiye ekmek kapısı olduk. Yerli ve yabancı firmalara çalışıyoruz. Amacımız işçi sayımızı daha da yükseltmektir. Memleketimize, bölgemize faydalı olmaya çalışıyoruz. Bu yörenin halkı olduğumuz için kendi halkımıza katkımız olsun diye böyle bir işe giriştim." dedi. Recep Fırat


Önceki Batman Halk Kütüphanesi Türkiye’de Bir İlke İmza Attı
Sonraki 36 TAKIMLI VOLEYBOL BAHAR TURNUVASI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.