Kadınların Hayat Mücadelesi Belgesel Filmle Anlatıldı

Kadınların Hayat Mücadelesi Belgesel Filmle Anlatıldı

Batman Üniversitesi tarafından Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çalışan kadınların hayat mücadelesi belgesel filmle anlatıldı.

 

Batman Üniversitesi Öğretim Üyesi Funda Masdar Kara’ın yapıp yönettiği çalışan kadınların yaşadığı zorlukları dikkat çeken belgesel film '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde izleyici ile buluştu.

Merkez Kampüs Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa; Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Birinci, Üniversite personeli, öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Belgesel Film Gösterimi Programı’nda konuşan Rektör Yardımcısı Yüksel Birinci, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlen bu program vesilesi ile tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Güzel Sanatlar Fakültemiz Sinema ve Televizyon Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Funda Masdar Kara’ya yazıp yönettiği ve kadınlarımızın sorunlarını beyaz perdeye taşıdığı belgesel film için teşekkür ediyorum." dedi.

Film gösterimi programında konuşan belgesel filmi yazıp yöneten Kara, belgesel filmin çekim koşullarında ne kadar zorlandığından bahsederek, çekim yaparken kadınların kameraya karşı konuşmadığını ve zor şartlar altında çekim yaptığını söyledi.

Kara, "Belgeselin konusu kadınların hayatta kalmak, evlerini geçindirmek ve çocuklarını okutmak için sabahın erken saatlerinde ekmek tandırlarının başında o zor şartlarla mücadelesini anlatıyor." diye konuştu. Mehmet Emin Uraz

 Önceki İKİ ARAÇTA KAÇAK SİGARA YAKALANDI
Sonraki Mahalli İdareler Genel Müdürü Vali Deniz’i Ziyaret Etti

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.