BELEDİYE, 2018 PROJELERİYLE İLGİLİ BASINI BİLGİLENDİRDİ

BELEDİYE, 2018 PROJELERİYLE İLGİLİ BASINI BİLGİLENDİRDİ

Batman Belediyesi Başkanlığı, basın mensuplarıyla bir araya gelerek belediye konferans salonunda kültürel, sosyal ve sportif faaliyetleriyle alakalı bir toplantı gerçekleştirdi

 

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Murat Şahin başkanlık ederken, ayrıca ilgili birim müdürleri de hazır bulundu.

Sinevizyon eşliğinde yapılan sunumda, çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaşan Başkan Yardımcısı Şahin, 2017 yılı içerisinde kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerde neler yapıldığına yönelik olarak hem basını bilgilendirme, hem sohbet hem de toplumun içerisinde en çok yer alan basın mensuplarının kendilerine önereceği ve fikir alışverişinde bulunabileceği detaylar etrafında şekillenecek bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti.

‘BATMAN’A 5 TANE GENÇLİK MERKEZİ YAPIYORUZ”

Başkan Şahin, Batman’a 5 adet gençlik merkezi yapılacağının müjdesini de verdi. Şahin, “ Bu çok amaçlı  gençlik merkezlerimizi inşallah çok kısa bir zamanda, temmuz ayı gibi, yani Ağustos’a bırakmadan tamamen bitirmiş ve faaliyete geçirmiş olacağız. Burada gençlerimizin eğitimden yanı sıra, kültürel ve sosyal faaliyetlerini, çocuklarımızın ihtiyaç ve beklentilerini tamamen karşılamaya dönük bir tesis olacaktır” dedi.

İstihdama yönelik olarak yaptıkları çalışmalarda 7 adet boya tezgahı, 5 adet simit tezgahı ve 5 adet mısır tezgahının sahiplerine teslim edildiğini hatırlatan Güneş, 20 engelli vatandaşa da büfe tahsis ettiklerini hatırlattı. Evde kurs hizmetinden 25 Bin öğrencinin istifade ettiğini, sosyal yardım hizmetleri ışığında 120 Bin kişiye ücretsiz çorba, ekmek ve çay dağıtıldığını, 46 bakıma muhtaç kişiye evde bakım hizmeti verildiğini, 699 taziye evi ziyaretiyle 103 Bin 675  kişilik yemek ikramı 2017 yılında yapıldığını ve 2018 yılı olarak 3 aylık dönemde bu rakama 25 Bin daha eklendiğini de kaydetti.

‘ 18 MART 2018’DE ULUSLARARASI YARI MARATON DÜZENLEYECEĞİZ”

Geçen yıl ilkini yapmış oldukları yarı maratonun önümüzdeki 18 Mart 2018 Saat 10.00 da  bir kez daha yapılacağı müjdesini basın mensuplarıyla paylaşan Başkan Yardımcısı Şahin, “ 18’inde yapılacak atletizm maratonu resmi olarak yapılacak. Atletizm Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek resmi organizasyona 10-15 civarında efsane sporcu da gelecek. Bu organizasyona özellikle basınımız başta olmak üzere herkesin sahip çıkmasını istiyoruz ve destek verilmesini istiyoruz. Bu organizasyon şehrimizin tanıtımına çok büyük katkıları olmaktadır. Yarı maratondan önce de, 3 kilometrelik halk koşusu tertiplenecektir” diye konuştu. Bunun dışında 75 kadına meslek edindirme katkısı, 256 Bin 800 öğrenciye kahvaltı projesi verildiğini, 37 aileye beyaz eşya yardımı yapıldığını, spor kompleksinin yapıldığını ve burada 6 Bin 113 tane kursiyerin bu kurslardan  ve spor kompleksinden faydalandığını, 6 Bin 125 kursiyere spor malzemesi, TEOG’da başarılı olan 50 kişiye bisiklet ve eğitime destek amacıyla 497 Bin TL nakdi yardım yapıldığını da  yaptıkları faaliyetleri arasında olan Güneş, hizmetlerine devam edeceklerini ifade etti.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abidin Bingül de, 14 Bin çocuğu sinemayla buluşturduklarını, ayni ve maddi yardımları yapmaya devam ettiklerini, farklı tarz ve alanlardaki sanatçıları misafir etmeye ve salonları insanların doldurmaya devam ettiğini ifade etti. Recep Fırat


Önceki BATMAN’IN GELECEĞİ EMİN ELLERE TESLİM EDİLMELİ
Sonraki Bugünün Dünyasına Yön Verecek Adımlar Atılmalı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.