ORTAK MÜDAHALE TATBİKATI

ORTAK MÜDAHALE TATBİKATI

Batman Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce (AFAD), Deprem Haftası dolayısıyla, Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi bahçesinde deprem, yangın, ilk yardım ve arama kurtarma tatbikatı yapıldı.

Batman Valiliği, Batman AFAD Müdürlüğü, UMKE, Batman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katılımıyla gerçekleştirilen tatbikatta, oluşabilecek herhangi bir deprem sonrasında ilk yardım, arama ve kurtarma faaliyetleri canlandırıldı.

Gerçeğini aratmayan tatbikatta Batman Belediyesi İtfaiye ekipleri binalarda mahsur kalanların kurtarılmasını ve tahliye edilmesini, zeminde kurulan şişme yatak ile itfaiye sepetine entegre edilmiş kurtarma tüneliyle tahliye çalışmasını canlandırdı. İtfaiye ekipleri yangınlara müdahale yöntemlerini de sergilediği tatbikatta, AFAD ve UMKE ekipleri ise arama, kurtarma ve tahliye edilenlerin ambulanslara taşınmasını canlandırdı. Haber Merkezi

 


Önceki TOPLUMUN TEMELİNİ KADINLARIMIZ OLUŞTURUR
Sonraki İSLAM KADINLARI YÜKSEK MAKAMLARA ÇIKARMIŞTIR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.