BİK’TEN AFRİN OPERASYONUNA DESTEK

BİK’TEN AFRİN OPERASYONUNA DESTEK

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu 23 Şubat 2018 günü gerçekleştirilen 29. Dönem 5. Toplantısında oybirliğiyle Afrin Operasyonuna destek açıklamasında bulundu.

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti, gerek yurt içinde gerekse Suriye’de sivil halka karşı suç işleyen, baskı ve yıldırma sonucu Suriye’den yüzbinlerce kişiyi Türkiye’ye tehcire zorlayan ve ulusal güvenliğimiz için tehdit oluşturan terör unsurlarını bertaraf etmek için Afrin’de, uluslararası hukuka dayanan meşru haklarını, Türk Silahlı Kuvvetleri vasıtasıyla kullanmaktadır. Harekâttaki haklılığımızın, iç ve dış kamuoyunda doğru algılanması için basın ve yayın kuruluşlarına büyük sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluk, gerçeklerin halkımıza ve dünya kamuoyuna ulaşmasını sağlamanın yanı sıra dezenformasyon ve çeşitli psikolojik saldırı girişimlerini önlemeyi de kapsamaktadır. “ denildi.

 

 Açıklamanın devamında, “Basın, hükümet, üniversiteler, basınla ilgili sivil toplum ve meslek örgütlerinin temsilcilerinden oluşan ve iyi yönetişim kurumlarından birisi olan Basın İlan Kurumunun Genel Kurulu olarak, dış basın ve yayın organlarında çıkan, gerçeklerle bağdaşmayan, Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarını ve bütünlüğünü hedef alan her türlü çarpıtılmış yayını kınarken; Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer güvenlik güçlerimizin göstermekte olduğu fedakârca mücadelede yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz.” İfadeleri kullanıldı. Haber Merkezi

 

 

 


Önceki BEŞİRİ CANLI YAYINDAYDI
Sonraki BİLGİLENDİRME EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.