BU ZULÜM BİTSİN ARTIK!

BU ZULÜM BİTSİN ARTIK!

Kardeşinin haksız yere 17 yıldır tutuklu bulunduğunu söyleyen Hüseyin Olam, birçok kesim için biten 28 Şubat zulmünün kendileri için de bitmesini

28 Şubat mağduru tutuklulara ve ailelerine yönelik zulüm sürüyor. Birçok kesimin 28 Şubat’ının bittiğini ama kendilerine yönelik zulmün bir türlü son bulmadığını belirten 28 Şubat mağduru tutukluların aileleri bu 28 Şubat’ın son 28 Şubat olmasını istediler.

Kardeşi Mehmet Olam’ın 17 yıldır tutuklu bulunduğunu ve halen Batman Cezaevinde yatmakta olduğunu belirten Hüseyin Olam, “Kardeşini ülkenin anayasal düzenini silah zoruyla değiştirmeye teşebbüs suçundan yargılayıp müebbetle mahkûm eden savcı ve yargıçlar bu gün ülkenin anayasal düzenini 15 Temmuzda gerçekten de silah zoruyla değiştirme teşebbüsünde bulunduklarından cezaevindeler.” Dedi.

ÇOĞU KİŞİYE İRTİCAİ FAALİYETLER GEREKÇE GÖSTERİLEREK DGM’LERLE MÜEBBET CEZALAR VERİLDİ

28 Şubat darbesinin Türkiye tarihinde kara bir leke olarak yer aldığını belirten Olam, “ Bu darbenin ardından uygulamaya konulan kararların, aradan 21 yıl geçmesine rağmen halen de hukuksuzluk ve zulümlerinden dolayı mağdur olmuş insanların üzerinde etkisi sürmektedir. Aslında 28 Şubat gibi dönemlerin unutulmaması gerekir. O dönemi yaşamamış nesiller, o günün sıkıntılarını bilemez.28 Şubat cuntacıları, kurdukları illegal Batı Çalışma Grubu marifetiyle 6 milyon insanı şucu bucu diye eften püften ve uyduruk sebeplerle fişledi. İnsanlar sırf dindardır diye takibe alındı, sorgulandı, işkencelerden geçirildi, işlerine son verildi, öğrenciler okuldan atıldı. Çoğu kişiye irticai faaliyetler gerekçe gösterilerek DGM’lerle müebbet cezalar verildi.” İfadelerini kullandı.

 28 ŞUBAT İSLAM’A VE MÜSLÜMANLARA YÖNELİK BİR SİNDİRME HAREKETİYDİ

28 Şubat darbecilerinin amacının, tamamen ve kesinlikle İslam’a ve Müslümanlara yönelik bir sindirme ve yok etme girişimi olduğunu söyleyen Olam, “Bunun altyapısını oluşturmak için medyayı, bürokrasiyi, FETÖ’yü kullandılar. Medya bunun için irtica haberleri yayınlıyordu. “Taksim’e cami”, “Ayasofya ibadete açılacak”, “500 Tarikat, 5000 Şeyh”, “Defileler yasaklanıyor”  gibi manşetlerle; Ali Kalkancılar, Fadime Şahinler gibi senaryolarla adeta askerlere darbe için daha ne bekliyorsunuz diyorlardı.  Bürokraside, valileri, kaymakamları, belediye başkanlarını, hakimleri, savcıları, emniyet amirlerini, kurum müdürlerini vs. komutanlıklara çağırıp içtimaya sokulan asker muamelesi yaparak brifingler veriyor, talimatlarla ne yapmaları gerektiği emrediliyordu.” Açıklamasında bulundu.

FETÖ HER YÖNÜYLE 28 ŞUBAT CUNTACILARIYLA ÇALIŞMIŞTIR

Darbecilerin 28 Şubatta FETÖ ile birlikte hareket ettiğini belirten Olam, “28 Şubat darbecileri FETÖ’yü de kullandı dedik. Bakın FETÖ’yü kesinlikle darbecilerden bağımsız düşünemezsiniz. FETÖ o dönemin en önemli aktörlerindendir. 28 Şubatın FETÖ medyasına ve ulusal medyanın manşetlerinde çıkan F.Gülen açıklamalarına bakın apaçık cuntacıları nasıl desteklediğini, nasıl arka çıktığını göreceklesiniz. Size sadece bir tane daha somut örnek vereyim: Yasadışı dinleme yaptığından 16 yıl ceza alan Emniyet eski müdürü FETÖ sanığı Ali Fuat Yılmazer’in bizzat kendisi 28 Şubat sürecinde Şeriatçı örgütler diye tabir ettiği İslami camialarla ilgili G.K.Başkanlığına brifingler verdiğini, darbeyi yönetenleri bilgilendirdiğini ifade etmiştir. Hatta diyebilirim ki, FETÖ hakim olduğu devlet kurumları ve alanları vasıtasıyla Batı Çalışma Grubu’ndan çok daha fazla Müslümanlarla alakalı bilgileri, dokümanları darbecilere vermiştir. FETÖ her yönüyle 28 Şubat cuntacılarıyla çalışmıştır. İslami cemaatlerle bağlantıları oldukları gerekçesiyle birçok insan cezalandırıldı. Bunların büyük çoğunluğu soyut, gerçekdışı iddialarla, sırf İslami çevreler içinde yer almasından dolayı ağır şartlar altında müebbet cezalara mahkûm edildiler.” Dedi.

İKTİDAR, 28 ŞUBAT DARBECİLERİNİN SEBEP OLDUĞU MAĞDURİYET VE HAKSIZLIKLARI GİDEREBİLECEK GÜÇTEDİR

Olam son olarak şunları söyledi: “Onlarca yıldır bu darbeci ve İslam düşmanı zihniyetin ceberrut uygulamaları ve zulümleri neticesinde çile çeken Müslüman tutsaklarla alakalı bir çözüm üretilmesi gerekir. Bizzat kendisinin de bu darbecilerin gadrine uğramış, zulümlerinden payını almış ve hatta suikastlarına maruz kalmış Sayın C.Başkanı R.T.Erdoğan’ın bu sıkıntıların çözülmesinde, bu haksızlıkların giderilmesinde önemli rol oynayabileceğini düşünüyorum. Bu günkü iktidar, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbecilerinin sebep olduğu mağduriyet ve haksızlıkları giderebilecek güce, etki ve yetkiye sahiptir. Bu meseleden habersiz olduklarını sanmıyorum. Mahkûm aileleri olarak durumumuzu birçok kez çeşitli vesilelerle kamuoyunda gündeme getirdik. 17-26 yıldır cezaevlerinde Yusufi bir tevekkül ve metanetle dayanan sabır kahramanları kardeşlerimizin haksız yere tutulduklarını, artık bu zülüm ve çilenin bitmesi gerektiğini her platformda dile getirdik. Bu haklı taleplerimizi en üst makamlara ulaştırdık. Fakat her nedense başkalarının cılız seslerine bile kulak kabartıp harekete geçen yetki ve makam sahipleri bizim haykırışlarımızı duymazdan geliyorlar. Oysa biz kimseden bir lütuf veya ihsan talep etmiyoruz. Biz sadece adalet istiyoruz, hakkaniyet istiyoruz. Ortada apaçık bir zülüm ve haksızlık var. Yapabilecek kudrette olmalarına rağmen bu haksızlıkları elleriyle veya dilleriyle düzeltemiyorlarsa onların durumunu Allah’a havale ediyoruz. Mazlumların ahını durmazdan gelen kulaklar yarın hesabını Allah’a veremezler. Bizim 28 Şubatımız bu güne kadar sürdü, bitmedi. Artık bizim için de 28 Şubat bitsin ve bu son 28 Şubat olsun diyoruz.” İlhan Yıldız

 

 


Önceki Tartıştığı Şahsı Silahla Ağır Yaraladı​
Sonraki 500 KİŞİYLE SATRANÇ ŞAMPİYONASI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.