KÖYLERİN KANTAR BAĞLANTISI SAĞLANDI - Batman Rehber Gazetesi

KÖYLERİN KANTAR BAĞLANTISI SAĞLANDI

KÖYLERİN KANTAR BAĞLANTISI SAĞLANDI

Kumluca Köyü İle Atlıhan Mezrası Arasında yeni yapılan yol ile Kantar bağlantısı sağlandı.

 Hasankeyf Kaymakamlığınca, daha önce ihalesi yapılarak çalışmalarına başlanan Kumluca köyü ile Atlıhan mezrası arasındaki 6650 metrelik stabilize yolunun tamamlama aşamasına gelmesi nedeniyle Kaymakam Faruk Bülent BAYGÜVEN, Birlik Müdürü Fahrettin KAYMAK, Vakıf Müdürü Şehmus BIÇAKÇI ve yolu yapan Müteahhit yetkilisi birlikte Kumluca köyüne giderek yapılan yolu yerinde kontrolü yapıldı ve görülen eksikliklerin bir an önce tamamlanması için firma yetkilisine gerekli uyarılar yapıldı. 

Baygüven konuyla ilgili yaptığı açıklamada;" Ilısu Barajı nedeniyle su altında kalacak olan Kumluca köyünün iskana tabi tutularak  köy yerinin değiştirilmesi sonucunda ulaşım yönünden sıkıntı yaşanamaması için Kumluca köyü ile Atlıhan mezrası arasındaki 6650 metrelik stabilize yolunun tamamlanarak Kantar yoluna bağlantısı yapılmış ve köy ve mezrası sakinlerinin hem Batman’a hem de Gercüş’e kolayca ulaşımları sağlanmıştır. Bu vesileyle yolun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." Dedi. Haber Merkezi

 

 


Önceki GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLARA ANLAMLI ZİYARET
Sonraki TAZİYE EVLERİNE YARDIM

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.