Açıköğretim Öğrencilerine 'Kimlik' Uyarısı Geldi - Batman Rehber Gazetesi

Açıköğretim Öğrencilerine 'Kimlik' Uyarısı Geldi

Açıköğretim Öğrencilerine 'Kimlik' Uyarısı Geldi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi güz dönemi final sınavına girecek öğrencilerin, nüfus cüzdanı dışındaki kimlik ibrazı geçersiz olacak.

AÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:"13-14 Ocak'ta gerçekleştirilecek sınava girecekler, fotoğraflı sınav giriş belgesinin dışında, fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belgeyi yanlarında bulundurmalıdır. Sınava giriş amacıyla bu belgeler kullanılabilir. Bunların dışındaki öğrenci kimlik kartı, sürücü ehliyeti, baro kartı, mesleki kimlik kartları ve askeri kimlik belgesi geçerli değildir. Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz."  HABER MERKEZİ

 

 


Önceki 459 Kilo Esrar Ele Geçirildi
Sonraki ALTINCI KAFİLE DE SAMSUN'A UĞURLANDI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.