Basının Sorumluluğu Artmıştır - Batman Rehber Gazetesi

Basının Sorumluluğu Artmıştır

Basının Sorumluluğu Artmıştır

Vali Ahmet Deniz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda, basının sorumluluğunun artmış olduğunu söyledi.

Vali Deniz yaptığı açıklamada, "Çağımızın en dinamik mesleklerinden olan gazetecilik; kamuoyunun bilgilendirilmesi, ülkede ve dünyada yaşanan gelişmelerden insanların haberdar edilmesi ve bilgi akışının objektif bir şekilde sağlanarak, demokrasinin güçlenmesi ve gelişmesine katkıda bulunması açısından önemli bir misyon üstlenmiştir.Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan basın kuruluşları,  kamuoyunun bilgi alma özgürlüğünün kullanılmasında önemli rol oynamaktadır." dedi. 

Teknolojinin gelişmesiyle internet haberciliğinin yaygınlaşarak, yazılı ve görsel yayın yapan kurumlara internet haberciliğinin eklenmiş olduğunu söyleyen Vali Deniz, "Haberler en kısa sürede geniş kitlelere ulaşmaya başlamış ve gazetecilik mesleğinin önemi daha da artmıştır.Yaşanan bu gelişmeler basın mensuplarının sorumluluğunu daha da arttırmaktadır. Yapılan haberlerin anında tüm dünyada yankı bulması, basın mensuplarının tarafsız, doğru ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının ön planda tutulmasını gerektirmektedir.Basın çalışanlarının sorumluluğu ve mesleki etik ilkelerine bağlılıkları da, basın kuruluşlarının kurumsallaşmaları açısından büyük önem taşımaktadır.İlkeli, tarafsız ve araştırmacı bir medya, ülkenin demokratik gelişmesine doğrudan katkı yaptığı gibi; yöneticileri uyarıcı ve yol gösterici yayınlar kamu hayatını da önemli yönde etkilemektedir." ifadelerini kullandı.

Vali Deniz son olarak şunları söyledi: "Ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne kast eden hain Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından yapılan darbe kalkışmasına karşı, medya kuruluşlarımız demokrasinin ve milli iradenin safında net bir tavır sergilemişlerdir. Medya mensuplarımız silah tehdidine rağmen çok büyük bir vatanseverlik ve basiret örneği ortaya koyarak, halkımızın anında ve en doğru şekilde bilgilendirilmesini sağlamaları takdire şayandır."

 SİYASİLER,STK'LAR VE KURUM MÜDÜRLERİ DE GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

 Milletvekili Ataullah Hamidi,Batman Hak-iş ve Hizmet-İş İl Başkanı Bünyamin SÖĞÜT ve Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren de yayınladıkları birer mesajla gazetecilerin bayramını kutladılar. MEHMET EMİN URAZ


Önceki Başkan Konaç, “Geleceğin takımını kuruyoruz”
Sonraki Miniklerin Çanta Sevinci

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.