TOKİ SAKİNLERİNİN OTOBÜS ÇİLESİ BİTMİYOR

TOKİ SAKİNLERİNİN OTOBÜS ÇİLESİ BİTMİYOR

Emekli TOKİ güzergâhında çalışan 10 numaralı halk otobüslerinin yetersiz olduğunu söyleyen TOKİ sakinleri, ‘Otobüste Adım Atacak Yer Kalmıyor’ diyerek yetkilileri göreve çağırdı.

Emekli TOKİ güzergâhında çalışan 10 numaralı halk otobüsü artık TOKİ sakinlerine yetmiyor. Gittikçe artan nüfusuna rağmen sadece 2 otobüs hizmet veriyor. Saatte bir hareket eden TOKİ otobüsü vatandaşları çileden çıkarmış durumda. Konu ile ilgili konuşan Emekli TOKİ sakinleri bu duruma bir çözüm bulunması gerektiğini belirttiler.

“ADIM ATACAK YER KALMIYOR”

10 numaralı otobüsün her gün tıklım tıklım olduğunu belirten Hamza Özer, “Biz Emekli TOKİ sakinleri gerçekten bu durumdan bıktık. Önceleri otobüsümüz yoktu, şimdi otobüsümüze binemiyoruz. Saatte bir kalkan bir otobüs ve yüze yakın insan var. İş çıkışında insanlar otobüsü bekliyorlar, otobüs geliyor ama binecek yer yok, gerçekten de adım atacak yer bile kalmıyor. Evleri Emekli TOKİ’de olan vatandaşlar da bu araca binemedikleri zaman 1 saat beklemek zorunda kalıyorlar. Peki bu duruma kim çözüm bulacak onca insan kurbanlık koyun gibi bir otobüse doluşuyor.” Diye tepki gösterdi.

“10 NUMARA ÇEVRE YOLUNDAN GİTMELİ”

10 numaralı otobüsün çevre yolunda gitmesi gerektiğini söyleyen Özer, “10 numara çevre yolundan gitmeli, niye diye soracak olursanız, mobil hattı üzerinden geldiği zaman Emekli TOKİ’de oturmayanlar da biniyor ve asıl ihtiyacı olanlar yolda kalıyor. Evleri Mobil üzerinde olanların 10 tane otobüsü var bizim iki tane, oda saatte bir kalkıyor. Bunun için 10 numaralı otobüsün çevre yolu üzerinden gitmesini istiyoruz. Artık bardağa dolu tarafından bakamıyoruz. Yetkililerden çözüm bulmalarını, bu kadar insanın sesini duymalarını istiyoruz, çünkü burada oturan her insan ulaşımda şikâyetçi.” İfadelerini aktardı.

“OTOBÜS SAYISI ARTTIRILMALI”

Otobüs sayılarının arttırılması gerektiğini belirten Davut Turhal, “Otobüs sayısı gerçekten çok az ve yetersiz. İçeriye kadar giren bir tek 10 numara var, onda da yer kalmıyor. Bazen otobüs o kadar dolu oluyor ki kapı kapanmıyor. Burada birçok yaşlı amca ve teyzelerimiz oturuyor. En büyük sıkıntıları da onlar çekiyor, kimi tekerlekli sandalyede, nefessiz kalıyor, kimi de ayakta durmakta zorluk çekiyor. Yetkililerden bu duruma derhal bir çözüm bulmaları gerekiyor, çünkü bu kadar insan resmen işkence çekiyor.” Dedi. ŞEVKİ ASLAN


Önceki İNANÇ TURİZMİNE AĞIRLIK VERECEĞİZ
Sonraki Köylülerden Belediye Otobüsü Talebi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.