SIĞINAKLARDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ - Batman Rehber Gazetesi

SIĞINAKLARDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

SIĞINAKLARDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

PKK’ye ait olduğu değerlendirilen 3 sığınak tespit edilirken, sığınakta yapılan aramada çok sayıda roketatar, el bombası ve mühimmat ele geçirildi.

ValilİK tarafından yapılan açıklamada, Hasankeyf’te yapılan operasyonlarda PKK’ye ait olduğu belirtilen 3 sığınağın tespit edildiği belirtilirken, sığınakta yapılan aramada çok sayıda roketatar, el bombası ve mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

Valilik açıklamasında, “Hasankeyf ilçesi sorumluluk bölgesinde 04 Ocak 2018 günü BTÖ mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, sığınak, barınak ve depo alanlarını tespit edilerek imha edilmesi maksadıyla icra edilen operasyon faaliyetinde BTÖ mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen 3 ayrı sığınak tespit edilmiştir.” denildi.

Açıklamanın devamında, “Sığınaklar içerisinde yapılan incelemede; bir adet RPG 7 roketatar, 5 adet anti tank RPG 7 Roketatar mühimmatı, 5 adet sevk mühimmatı, bir adet el bombası, 603 adet kaleşnikof mühimmatı, 322 adet 5,56 mm. fişek, 350 kilogram amonyum nitrat, 16 adet büyük boy pil, bir adet orta boy pil, 21 adet küçük pil, bir adet 4’lü pil bloğu, bir adet 10'lu pil bloğu, bir adet akü, 2 adet termal cihaz kablosu, bir adet termal dürbün taşıma çantası, bir adet hücum yeleği, bir adet sırt çantası, bir adet uyku tulumu ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile bulunan malzemelerden delil niteliğinde olanların incelenmek üzere muhafaza altına alındığı, diğer malzemelerin ise yerinde imha edildiği ifade edildi. Şevki Aslan


Önceki SGK MÜDÜRÜNDEN TAŞERON İŞÇİLERE ZİYARET
Sonraki Vali Deniz Peyzaj Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.