GENÇLİK 56 OTOBÜSLE BÖLGEYİ GEZDİ

GENÇLİK 56 OTOBÜSLE BÖLGEYİ GEZDİ

Batman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaklaşık 2 aylık süre zarfında 56 otobüsle bay ve bayan ayrı olmak üzere, ortalama 2500 14-29 yaş arası genç Mardin, Elazığ ve Şanlıurfa’nın tarihi mekânlarını gezdi.

MARDİN’E BÜYÜK İLGİ

30 otobüsle en büyük ilgiyi Mardin’in gördüğünü belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, Şanlıurfa’ya 16 ve Elazığ’a ise 10 otobüsün kaldırıldığını söyledi. İl Müdürü Eren; “Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü ve İl Müdürlüğümüzün birlikte yürüttüğü ‘Şehirler ve Kültürler – Yörelerimiz’ projesiyle Batman’daki Sivil Toplum Kuruluşlarını, Okullarımızda Eğitim Öğretim gören lise öğrencilerimizi, Batman Üniversitesinde yerli ve yabancı uyruklu öğrencilerimizi, Suriye’li Muhacir kardeşlerimizi, Öğrenci Yurtlarındaki öğrencilerimizi, ilçelerimizdeki gençlerimizi, köylerimizdeki öğrencilerimizi, Kamu kurum ve kuruluşlar ile merkezlerimize başvuruda bulunan tüm gençlerimiz faydalandı. Özellikle çalışan, kırsal kesimlerde yaşayan dezavantajlı gençlere, köy okullarında öğrenim gören çocuklar,  ilimizin her köşesindeki gençlerimize kadar geniş bir yelpazede uygulamaya koyduk. Her yıl başta dezavantajlı gençlerimiz olmak üzere daha fazla sayıda gencimize ulaşmak için çalışmalarımız devam edecektir.” diye konuştu.

“GENÇLİĞE BÜYÜK MORAL OLDU”

Elazığ, Mardin ve Şanlıurfa gezilerinin gençlerimize ciddi anlamda moral olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren; “Uygulamaya konulan projeyle, gençlerimize ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini daha yakından tanıtmak, milli ve manevi değerleri benimsetmek, vizyonlarını ve merhamet duygularını geliştirmek, moral ve motivasyon durumlarını üst seviyelere taşımak, yurtdışında yaşayan gençlerimizin belleklerini tazelemek, ülkelerini daha yakından tanımalarını sağlayarak aidiyet duygularını geliştirmeyi hedef olarak belirledik. Kültür ve sanattan eğitime, inovasyondan mesleki eğitime, gönüllülükten hareketliliğe çok geniş bir yelpazeye hitap projelerimiz var.” şeklinde açıklamada bulundu. İlhan Yıldız


Önceki BURSLAR ARTIYOR
Sonraki Kaçak Akaryakıt Ele Geçirildi

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.