500 GENÇ SABAH NAMAZINDA

500 GENÇ SABAH NAMAZINDA

Program dâhilinde Site Camisinde Sabah Namazı öncesi Kur’an-ı Kerim’den süreler okundu. Yaklaşık 500 gencin katılım sağladığı ‘Saban Namazı’ hep birlikte kılındı. Ardından gençlere çorba ikramında bulunuldu.

“BATMAN’DA BİR İLK YAŞANDI”

Batman tarihinde ilk kez böylesine katılımlı sabah Namazının kılındığına dikkat çeken Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren, ‘Gençler Sabah Namazında Buluşuyor’ projelerinin devam edeceğini söyledi. İl Müdürü Halil Eren, Sabah Namazlarını önemsediklerini belirterek, katılım sağlayan tüm gençlere devamının gelmesi dileğiyle teşekkür etti.

 İl Müdürü Eren; “Allah bize tüm Camilerimizi böylesine tıklım tıklım olmasını nasip eder inşallah. Bazı hadis ve ayetlerde Peygamber Efendimiz sabah namazlarına çok büyük önem vermiş ve bunların hiç bir zaman kaçırılmamasını tavsiye buyurmuşlardır. Peygamber Efendimiz sabah namazının sünnetine diğer sünnetlerden daha çok önem vermiş ve bunun terkedilmemesini istemiştir. Yine bir ayette "Sabah namazını kılan kimse, Allah'ın himayesi altındadır. Artık Allah'ın, himayesi altına aldığı kimse hakkındaki teminatını yok etmeyin. Artık, Allah'ın, himayesi altına aldığı kimse hakkındaki teminatını yok etmeyin. Sabah namazları tüm günahlardan temizler. Sabah namazını cemaatle kılan gecenin tamamını namazla geçirmiş gibidir. Sabah namazını cemaatle kılan Allah’ın garantisi altındadır. Sabah namazının farzını cemaatle kılmak, diğer namazlara nazaran daha faziletlidir.” gibi birçok ayet ve hadisin olduğunu söyledi. Şevki Aslan


Önceki 202 PROJE DEVAM EDİYOR
Sonraki Kermes Muhtaçlara Umut Olacak

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.