OKUL ÇEVRELERİNDE ZABITA DENETİMİ

OKUL ÇEVRELERİNDE ZABITA DENETİMİ

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı 4 farklı grupla kentin değişik mahallelerinde bulunan okulların çevresinde denetim yapıldı.

 Emniyet, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Sağlık Müdürlüğü ile müşterek çalışma içerisinde olan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 4 farklı ekiple okul çevrelerindeki çalışmalara katıldı.

Güvenlik ve sağlık alanında hizmet veren kurumlardan ve Belediye Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerin katılımıyla yapılan denetimlerde okul kantinleri, okul çevresindeki büfeler ve internet kafeler kontrol edildi.

Denetlenen işletmelerde tütün ve tütün ürünleri, mevzuata aykırı ürün satışı, işletme ruhsatları denetlenirken, internet kafelerde 18 yaş altı çocukların bulunup bulunmadığı kontrol edilip, internet kafede bulunan kişilerin GBT kontrolleri yapıldı.

Belediyeye Bağlı Zabıta Müdürlüğü'nden 20 personelin katıldığı denetimlerde mevzuata aykırı hareket eden işletmeler hakkında tutanak tutulurken, kaçak işletmelere cezai işlem uygulandı.

Recep Fırat

 

 

 


Önceki Miniklere Satranç Alanı
Sonraki ÖĞRENCİLERİN STAJ SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.