Yerlerinden Ayrılmıyorlar

Yerlerinden Ayrılmıyorlar

Meydan Mahallesinde, Cumhuriyet Meydanındaki heykelin önünde sürekli oturan günlük işçiler, altyapı çalışmalarının ortasında bile yerlerinden ayrılmıyorlar.

Meydan Mahallesinde, Cumhuriyet Meydanının önünde, yıllardır günlük iş bulmak için oturan vatandaşlar çalışma sürecinde bile yerlerinden ayrılmadı. Yıllardır görmeye alışkın olduğumuz vatandaşlar işsizlik ile savaşırken birçok sıkıntı çektiler, fakat çalışmaların devam ettiği süreçte bile yerlerini terk etmediler. Çalışma yapılan alanda bir yerde oturan günlük iş arayan vatandaşlar işlerine devam ederek, çevredekilerin gönlünü kazandı. Kimi 10 sene, kimi 20 senedir çalışmaların yapıldığı alanda bekleyerek günlük işleri yaparak ailesini geçindiriyor.

“BU İNSANLARA YARDIM EDİLMELİ”

Senelerdir bu günlük işçileri burada gördüğü söyleyen  bir vatandaş, “Bu insanlar senelerdir buradalar ve ellerine geçen 3-5 kuruş ile ailelerini geçindirmeye çalışıyorlar. Çalışmaların yapıldığı esnada bile yerlerini terk etmiyorlar, belki bir iş bulurlar diye. Bunu görünce biraz duygulandım, bu insanlara yardım eli uzatılmalı. Birçoğu yaşlı, 50-60 yaşlarında işçiler biler var. Yetkililer bunu göz ardı etmemeli.” Diye konuştu. Mehmet Emin Uraz

 

 


Önceki ONURLU DURUŞA DESTEK!
Sonraki KORKUNÇ KAZA Çoğu Öğrenci 15 yaralı

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.