ABD NE DOSTUMUZ NE DE MÜTTEFİKİMİZDİR

ABD NE DOSTUMUZ NE DE MÜTTEFİKİMİZDİR

Batman Dayanışma Grubu Sözcüsü Ekrem Çetin, ABD'nin Türkiye’nin ne dostu ne de müttefiki olduğunu belirterek, vize tehdidine karşı hükümetin yaptığı misillemeyi doğru bulduklarını ve desteklediklerini söyledi.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) seçimlerinde aday olan Batman Dayanışma Grubu Sözcüsü Ekrem Çetin, yaptığı açıklamayla, Amerika’nın Türkiye’nin ne dostu ne de müttefiki olduğunu belirterek, Amerika’nın vize tehdidine karşı hükümetin yaptığı misillemeyi doğru bulduklarını ve desteklediklerini söyledi. Amerika’nın hiçbir zaman İslam ülkelerinin dost olmadığını vurgulayan Çetin, "İslâm coğrafyasını kana bulayan bütün terör örgütlerinin kaynağı ve sahibi olan Amerika’nın halkı Müslüman olan ülkelerle dost ve müttefik olduğunu söylemek doğru değildir. Amerika işgal etmek istediği ülkelere şeytani planlarla önce teröristlerini gönderip, savaştırır sonra özgürlük getireceği vadi ile girdiği ülkelere kan ve gözyaşından başka hiçbir şey götürmediği gibi dostluğu düşmanlığından daha tehlikeli olduğunu gerek Irak gerekse Libya ve Suriye’de gördük." dedi.

"AMERİKA NE DOSTUMUZDUR NE DE MÜTTEFİKİMİZ"

Amerika’nın sözde dostluğunu kaybetmenin hiçbir şeyi kaybettirmeyeceğinin altını çizen Çetin, "15 Temmuz darbe girişiminin arkasında Amerika’nın olduğu en üst makamlardan dile getirilmesine rağmen bugüne kadar istenilen adımların atılmamış olmasını da bir eksiklik olarak görmekteyiz. Türkiye halkı olarak şunu iyi bilmeliyiz ki; Amerika ne dostumuz ne de müttefikimizdir. Onun için Amerika’nın dostluğunu kaybetmek bize hiçbir şeyi kaybettirmeyecek, aksine sinsi ve şeytani planlarla bizleri birbirimize düşüren bir düşmandan kurtulmuş olacağız." diye konuştu.

"HÜKÜMETİN YAPTIĞI MİSİLLEMEYİ DESTEKLİYORUZ"

Amerika ile sözde müttefiklik ve dostluğun tekrardan gözden geçirilmesi gerektiğine işaret eden Çetin, son olarak şunları söyledi: "Dolayısıyla Amerika’nın vize tehdidine karşı hükümetin yaptığı misillemeyi doğru buluyor ve destekliyoruz. Hatta bir adım daha ileri giderek İncirlik dahil olmak üzere Amerika ile sözde müttefiklik ve dostluğumuzun tekrardan gözden geçirilmesinin doğru bir karar olacağı kanaatindeyiz." İlkha


Önceki Uzay Haftası Kutlandı
Sonraki BU KIŞ SOBAYI ZAMLI ALACAĞIZ

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.