Aramızdan Ayrılalı 5 Yıl Oldu

Aramızdan Ayrılalı 5 Yıl Oldu

Batman’ımızın yetiştirdiği âlim ve mütefekkir Doç. Dr. Abdulcelil Candan hoca 5 yıl önce bu günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu aramızdan ayrılmıştı. Vefatının üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen Candan Hoca unutulmuyor.

5yıl önce aramızdan ayrılan Abdulcelil Candan, mütevazılığı, abidliği, Sıla-i Rahme olan düşkünlüğü, Seydalığı, Bilim adamlığı ve daha sayamayacağımız onlarca nebevi vasfı ile geride kendisini hayırla hatırlayacağımız anılar bıraktı.

1959 yılında Mardin"in Midyat ilçesinde doğan Candan hoca, Batman`da ilkokulu okuduktan sonra Mardin İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. Aynı zamanda yörenin hocalarından Arapça ve belagat dersleri alan Candan hoca, 1983 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

Candan Hoca, değişik ilçelerde vaizlik ve müftülük yaptı, Kurtalan müftüsü iken 1993 yılında öğretim görevlisi olarak Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girdi. Yayınlanmış kitap, makale, çeviri, gazete yazıları yanı sıra radyo programları da yapan Candan hoca, evli ve beş çocuk babasıydı. Recep Fırat


Önceki Araçta Metamfetamin Maddesi Ele Geçirildi
Sonraki Batman Kışa 600 Bin Çiçekle Hazırlanıyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.