‘Gençlik Gelecekte Buluşuyor’ Projesi Sason Köylerinde

‘Gençlik Gelecekte Buluşuyor’ Projesi Sason Köylerinde

Batman Evrensel Yaşam Derneği ve Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen ‘Gençlik Gelecekte Buluşuyor’ projesi kapsamında, mobil gezici araç ile Sason köy okullarına giden Dernek yöneticileri, burada okuyan öğrencileri çocukları spor etkinlikleriyle buluşturdular.

Sason’un Umurlu ve Karameşe köylerine giden mobil araç köy okullarında okuyan öğrencileri çeşitli spor dallarıyla tanıştırdılar.

Dezavantajlı grupların Gençlik Merkezlerine ulaşamaması nedeniyle hayata geçirilen bu proje sayesinde gelemeyenlere gittiklerini belirten Batman Evrensel Yaşam Derneği Başkanı Zühre Avcı, bu kapsamda bu kez Sason’un köy okullarında öğrenim gören ve spor-sosyal faaliyetlere katılamayan öğrencilere mobil hizmet verdiklerini söyledi. Öğrencilere kek ve meyve suyu ikramında da bulunan dernek Başkanı Zühre Avcı ile proje koordinatörü Yahya Koyun, okula getirdikleri araçta öğrencilerin mini golf, satranç, dart, mangona, masa tenisi, sokak tenisi gibi sportif faaliyetlerde bulunduklarını söylediler.

Dernek Başkanı Zühre Avcı “Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığının desteğiyle ‘Gençlik Gelecekte Buluşuyor’ projesi kapsamında sosyal faaliyetlerimizi yapıyoruz. Amacımız gençlik merkezinin ulaşamadığı dezavantajlı gruplara ulaşıp onları çeşitli spor gruplarıyla tanıştırmaktır. Bugün de Sason’un köylerinde bulunan okullara geldik. Buradaki öğrencilerimiz ilk defa golf, tenis, dart oyunlarıyla tanıştılar. Çocuklarımızın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Onların mutlu olması bizi de mutlu etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Projemizin devamında çeşitli etkinliklerimiz daha olacak” dedi.

Okul Müdürü Enver Korkmaz “Öğrencilerimiz gayet memnunlar, çok mutlu oldular. Belki hayatlarında sadece televizyonda gördükleri spor dallarıyla bugün tanıştılar. Bizzat yaşayarak öğrendiler.  Evrensel Yaşam derneğine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Şevki Aslan

 

 


Önceki Kur’an-I Kerim’i Taşa İşliyor
Sonraki AÖF yüzyüze öğretim 14 Ekim'de başlıyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.