KIZILAY 13 BİN ÖĞRENCİYİ GİYİDİRECEK

KIZILAY 13 BİN ÖĞRENCİYİ GİYİDİRECEK

Kızılay Batman Şubesi, Üniversitenin Batı Raman Kampüsünde bay ve bayan öğrencilere ücretsiz hizmet veren bütik evi açılışını yaptı.

Kızılay, Üniversitenin Batı Raman Kampüsünde 13 bin öğrenciyi giydirecek kapasitede bay ve bayan öğrencilere özel butik evi açılışı yaptı. Açılıştan sonra öğrenciler kimlik karları ile bilgisayar sisteminden ücretsiz olarak giysi ihtiyaçlarını karşıladı. Şimdilik her öğrencinin 1 parça alacağını daha sonraki sezonlarda öğrencilerin ihtiyaçlarının tamamını ücretsiz olarak temin edebilecekleri söylendi. Açılış töreninde Rektör Aydın Durmuş,  Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, Kızılay Batman Şube Başkanı Ali Tezdiğ bulundu. Açılıştan sonra Kızılay Batman Şubesi öğrencilere ücretsiz çay ikramında bulundu.

“GÜCÜMÜZ YETİİĞİNCE DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Güçlerinin yettiğince Kızılay ile birlikte bu uygulamayı devam ettireceklerini belirten Rektör Durmuş, “Bu mağazamızdan, hiçbir ücret ödemeden her öğrencimiz faydalanacak. Mağazamız mesai saatleri içerisinde her zaman açık olacak. Öğrencilerimiz burada bulunduğu sürece sabah 8 akşam 5 mağaza açık olacak. Kızılay’dan da söz aldık, mağaza bulunduğu sürece boş kalmayacak, takviye edilecek. Bir tek isteğimiz var, vatana millete hayırlı bir birey olarak yetişmeniz, derslerinizi hakkı ile çalışmanız. Yönetim kurulu üyemiz ile birlikte gücümüzün yettiği kadar bu butik evinin devamını getireceğiz. Mağazanız hepinize hayırlı uğurlu olsun.” Açıklamalarında bulundu.

“MAĞAZADAN ALIYORMUŞ GİBİ TEMİN EDEBİLECEKLER”

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılarken onurlarının rencide edilmemesine dikkat edileceğini ve giysileri mağazadan alırmışçasına temin edebileceklerini belirten Kızılay Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sabahattin Tezdiğ, “Batman Üniversitesi ile Kızılay Batman Şubemizin ortaklaşa yapmış oldukları butik evinde şuan üniversite öğrencilerine ücretsiz, bilabedel olarak giysi yardımında bulunulacak. En önemli olan kural insan onurunu rencide etmeden, öğrencileri dil ve ırk ayrımı yapmadan gelip kendi ihtiyaçlarını bir mağazadan alırmış gibi temin edebilmesidir. Bunun için üniversite öğrencisi olduğuna dair kartı olmalıdır. Bu kartı okutarak rahatlıkla istedikleri giysiyi alabilirler. Hedefimiz tüm öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek. Şuan butik evinde 10 bin parça bulunuyor. Giysi sayısı azaldıkça Kızılay olarak yardımları devam ettireceğiz.” İfadelerini kullandı. İlhan Yıldız


Önceki BATMANLI YAZARDAN 4 KİTAP BİRDEN
Sonraki Kur’an-I Kerim’i Taşa İşliyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.