BATMANLI YAZARDAN 4 KİTAP BİRDEN

BATMANLI YAZARDAN 4 KİTAP BİRDEN

Batmanlı yazar ve eğitimci Behçet Gülenay 4 kitap birden yayınladı.

Öykü ve deneme türünden 4 kitap yayınlayan Gülenay, çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Gülenay kitaplarının tanıtımını kısaca şöyle yaptı: “ Birinci kitabım “Çiçek Ülkesini Arılar Yönetiyor” ismiyle yayınlandı. Diğer kitaplarımın isimleri şunlar; Elma Isırığı, Gülmek Bedava, İkra ile Uyanmak.”

Gülenay, İkra İle Uyanmak adlı eserinden bir kesiti de paylaştı. “Var olmak; zihnimize kelimeler dokunduğunda içimizde uyanan bir ümmete sabah olmaktır. Çocukluğumun alacakaranlığından geliyorum. Nerde bir cami, bir okul görsem yüreğim yanıyor, aklım çürümeye yüz tutmuş gibi telaşa kapılıyorum, ateşe verilen kütüphaneler gibi eksiliyorum. En kendim olduğum vakitlerdir düşünceyi uyandırmaya niyetle inziva çöktüğü zaman. Hani fecirden önce afaka bir ahenk içinde dağılmış akisler kanatlanır ya. İşte öyle bir devinim başlıyor fikrimin inceliklerinde. Uçsuz bucaksız bir ufka açılmış derinliği ölçülemeyen bir okyanus içinde emekliyorum. Yol uzun… “ diyen Gülenay’a çalışmalarında başarılar diliyoruz. Şevki Aslan


Önceki Arıcıların Yüzü Güldü
Sonraki KIZILAY 13 BİN ÖĞRENCİYİ GİYİDİRECEK

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.