LİMONUN FİYATI ŞAŞIRTTI

LİMONUN FİYATI ŞAŞIRTTI

Çarşıda seyyar tezgâh üzerinde satılan limonun fiyatı şaşırttı.

Çarşıda seyyar tezgâh üzerinde satılan limon, fiyatı ile vatandaşların yüzünü güldürdü. Tezgâhın üzerindeki limonun fiyatı gören vatandaşların ilgi gösterdiğini belirten tezgâhtar Habib Savun, geçen haftaki limon fiyatlarına dikkat çekerek bu hafta limon fiyatlarının neden düştüğü hakkında gazetemize konuştu. Limonun kilosunu 2 liradan veren Savun, ihracat için temiz limonların kullanıldığını, ufak tefek lekeli limonların piyasaya girmesi ile fiyatların düştüğünü söyledi. Böylece vatandaşta limonu daha ucuza alabiliyor.

“SADECE LEKE VAR”

Limonların fiyatına etki eden şeyin sadece leke olduğunu belirten Savun, “Bildiğimiz gibi geçen haftalar limonun fiyatından dolayı kimse tüketmiyordu. Bu hafta ise işler biraz değişti. Ülkemizden yurt dışına limon ihracatı yapıldığını biliyoruz, bu limonların satılması için temiz ve pürüzsüz olması lazım.  Yurt dışındaki insanlar böyle ufak şeylere çok takıyorlar herhalde. Ülkemizde kalan bu limonların onlardan hiçbir farkı yok, tat aynı, koku aynı, işlev aynı. Sadece üzerlerinde ufak lekeler var, oda doğal olduğu için. Bazı vatandaşlarda fiyatının neden bu kadar düşük olduğunu soruyor, onlara lekeleri gösterip bunlar yüzünden deyince gülüyorlar.” Diye konuştu.

“BU MEVSİMDE ÇOK FAYDALI”

İçinde olduğumuz mevsimin birçok hastalığa yol açtığını, limonunda bağışıklılık kazandırdığını söyleyen Savun, “bu aylar biraz sıkıntılı, çünkü vatandaşlar bu aylarda grip, bronşit gibi hastalıklara yakalanabiliyor. Limon birçok şeye faydalı, bu tür hastalıklara da iyi geliyor. Bağışıklılığımızı güçlendirip hastalığı hemen yakalanmamızı önlüyor. Vatandaşta bu fiyata limon gördüğünde ilgi gösteriyor tabii ki.” İfadelerini kullandı.  İlhan Yıldız

 

 

 


Önceki FUTBOLCU OLACAĞINI SÖYLEYİP KAYIPLARA KARIŞTI
Sonraki Satılamayan Tonlarca Soğan Tarlalarda Çürüyor

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.