FUARLAR KİTAPEVLERİ İÇİN BİR FIRSAT

FUARLAR KİTAPEVLERİ İÇİN BİR FIRSAT

İlimizde 21-29 Ekim tarihinde yapılacak olan Kitap fuarı ile ilgili gazetemize konuşan kitapevi sahibi, yapılacak olan fuarın ilimizdeki kitapevleri için bir fırsat olduğunu belirtti.

İlimizde 21-29 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan kitap fuarı ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Bilim Kitap Kırtasiye sahibi Veysi Güney, ilimize de yapılacak olan kitap fuarının yerel kitap evleri için de bir fırsat olduğunu, fuarda kitapevleri için de stant açılması gerektiğini söyledi. İlimizde şimdiye kadar kitap fuarının düzenlenmemesinin tepki gördüğünü belirten Güney, fuarların kitap okuma oranına büyük etki göstereceğini söyledi.

“ŞİMDİYE KADAR NEDEN FUAR DÜZENLENMEDİ?”

İlimizde şimdiye kadar fuar düzenlenmediği için tepki gösterildiğini belirten Güney, “Şimdiye kadar kitap fuarının düzenlenmemesi büyük bir eksiklik. Birçok okur, yazarlar ile buluşmak için bir fırsat arıyor. İnşallah şimdi istediklerine kavuşacaklar. Fuarlara yerel yazarlar da katılmalı, çünkü bir çok yerel yazarımız var, bu yazarların da bir nevi tanıtımı yapılmalı.”

“FUARDA KİTAPEVLERİ DE OLMALI”

İlimizin meşhur kültürünün fuarda da tanıtılması gerektiğini belirten Güney, “Kitap fuarının düzenlenmesi ilk başta kitap okuma oranına güzel bir katkı sunacaktır. Fuarda ilimizin kültürü de tanıtılmalı, çünkü kültürümüz ilgi çeken bir yapıya sahip. Fuarda sadece yayınevlerinin olması kitapevleri için bir dezavantajdır, fuarda kitapevleri içinde stand açılmalı. Zaten fuarda birçok kitap satılacak ve vatandaş kitap aldığı için kitapevlerine bir ay uğramaz. Bunun önüne geçilmesi için kitapevlerinin orada olması önemli.” İfadelerini kullandı.

“KİTAP FUARLARI NEDEN ÖNEMLİ?”

Kitap fuarlarının önemi hakkında konuşan Güney, “Kitap fuarları her şeyden önce öğrencilerimiz için büyük önem taşıyor. Sürekli ders kitapları dışında farklı kitaplarla tanışıp, farklı şeyler öğreniyorlar. Kitap fuarlarında kültür paylaşımı, yazarlarla ufak söyleyişiler yapılıyor. Buda gelecekte yazar olacak bir nesil yetişmesine yardımcı oluyor.” Diye konuştu. İlhan Yıldız

 

 


Önceki Araba Amblemlerinize Dikkat Edin
Sonraki FUTBOLCU OLACAĞINI SÖYLEYİP KAYIPLARA KARIŞTI

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.