Araba Amblemlerinize Dikkat Edin

Araba Amblemlerinize Dikkat Edin

Son günlerde çoğalan, arabaların amblemlerini çalan hırsızlara dikkat edilmesi gerektiği belirtildi.

İlimizde son günlerde birçok vatandaşın gözüne muhtemelen çarpmıştır. Bazı lüks araçların amblemleri yok. Bunun sebebi son günlerde artan amblem hırsızlıklarıdır. Amblem hırsızları lüks arabalardan çaldıkları amblemleri anlaştığı kişilere uygun bir fiyata satarak haksız kazanç sağlıyor. Birçok vatandaş araba servisini aramaktan çekiniyor çünkü bu orijinal amblemlerin fiyatı 300 liraya kadar çıkabiliyor. Bunun farkında olan amblem hırsızları bazı bilindik, lüks araba markalarına daha fazla yöneliyor.


“BAŞIMA İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEY GELDİ”

Geçen hafta arabasının ambleminin çalındığını belirten Edip Direk, “geçen hafta evden işyerine gelmek üzere çıktım, arabama doğru gelince gözüme bir şey çarptı. Dikkatli bir şekilde baktığım zaman arabamın ambleminin olmadığını fark ettim. Biraz etrafa baktım belki düşmüştür diye maalesef bulamadım. Daha sonra anladım ki çalınmış. Ne yapmam gerektiğini bilmiyordum çünkü ilk defa başıma böyle bir şey geldi.” Dedi.

“AMBLEMİN ORİJİNALİ 300 LİRA”

Olaydan sonra servisi arayan ve amblemin fiyatını duyduktan sonra şok olan Direk, “Bu olaydan sonra servisi aradım ve bana 210 lira fiyat çektiler. Bu kadar değerli olduğunu ben bile bilmiyordum. Daha sonra sanayici arkadaşımı arayıp onda çıkma parça var mı, yok mu diye sordum, kendiside elinde bir adet olduğunu söyledi. Ancak ondan temin edebildim diğer şekilde bu parayı vermek biraz sıkıcı bir durum. Bu hırsızlar çaldıkları amblemleri ya kendi arabalarına takıyorlar, ya da müşterilerine veriyorlar. Yetkililer bunun önüne geçmese bu vakalar daha da artacak. Artık amblemsiz arabaları daha sık görmeye başladık. Araba sahipleri arabalarını güvenli yerlere koysunlar, hiç olmasa kameraların görebileceği yerlerde bıraksınlar. ” Diye konuştu. Mehmet Emin Uraz

 

 

 


Önceki YİNE MOTOSİKLET KAZASI
Sonraki FUARLAR KİTAPEVLERİ İÇİN BİR FIRSAT

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.