Çay Mahallesi Park’a Kavuşuyor

Çay Mahallesi Park’a Kavuşuyor

Yeşil alan ve parkların bulunmadığı mahallelere öncelik tanıyan Batman Belediyesi, Çay Mahallesinin parka kavuşması için kolları sıvadı.

Batman kent merkezinde yeşil alanların artırılmasına yönelik talimat veren Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, Çay Mahalle sakinlerinin park özlemine son veriyor. Etüt ve Proje Müdürlüğü ekiplerince hazırlanan park planını onaylayan Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket AKSOY, parkın yapımına kısa süre içerisinde başlanılacağını söyledi. 

Belediye imar planında 11.342 metrekarelik yeşil alan olarak gözüken yer, vatandaşlar tarafından yıllarca tarım alanı olarak kullanılıyordu. Konu ile ilgili bilgi veren yetkililer; “Ekiplerimiz, Çiğdem Caddesi, Ashab-ı Kehf Camii yanındaki yeşil alan üzerindeki tarımsal sulamada kullanılan su borularının söküm işine başladı. 11.342 metrekarelik yeşil alanın 6.500 metrekarelik bölümünü çok amaçlı parka dönüştürülecek. Park için çalışma başlatan ekiplerimizi gören mahalle sakinleri Batman Belediyesinin başlattığı park çalışması için mutluluklarını ifade ederek: “Parkımız tamamlandığında mahalle sakinleri olarak bizler de, çocuklarımız da parkta gezip dolaşabileceğiz. Parkımız tamamlandığında en azından sokak aralarında oyun oynayan çocuklarımız daha güvenli mekânlarda rahatlıkla koşturup oynayabilecekler” dedi. Mehmet Emin Uraz


Önceki ZULME KARŞI MÜSLÜMANLAR TEK VÜCUT OLMALIDIR
Sonraki Hentbol takımı 3. Haftanın da lideri

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.