BATMANLI YATIRIMCIYA %50 HİBE DESTEĞİ

BATMANLI YATIRIMCIYA %50 HİBE DESTEĞİ

12'nci Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları ile ilgili düzenlenen toplantıda konuşan Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Nurettin Kiyas, Bakanlığın tarımsal sanayiyi geliştirmek üzere hibe desteği programı yaptığını söyledi.

Bu yıl da yüksek oranda başvuru beklediklerini belirten Kiyas, “Bu yıl programda birkaç değişiklik yapıldı. Özellikle kaz, hindi yetiştiriciliğiyle, küçük çaplı mezbahalarla bilgili yeni başvurular alınacak. Bu da ilimizin ihtiyacı olan konulardı. Program 11 Aralık'ta sona erecek. Bu 60 günlük sürede yatırımcılarımızla ilgileneceğiz. İlimize daha çok proje uygulanması için gereken çabayı göstereceğiz.” dedi.

75 PROJE BEKLİYORUZ

“Açıklamanın devamında Kiyas, hibeyle ilgili verdiği bilgide şunları kaydetti: “750 binden bir milyona kadar bir hibe desteği var. 2 milyon, bir buçuk milyon gibi bir proje. Toplamında yüzde 50 hibe desteği var. Burada tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması, paketlenmesi, çelik silo, kanatlı sektörü, kırsal turizm alt yapısı, el sanatları gibi birçok konularda yatırımcılarımız destek için başvurabilirler. Geçen yıl 61 proje başvurumuz vardı, 39 projemiz geçti. Bu yıl en azından 75 proje başvurusu bekliyoruz.”  Şevki Aslan

 

 


Önceki BARİYER FACİAYI ÖNLEDİ
Sonraki KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYİN!

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.