Çocuklara Kahvaltı Uyarısı

Çocuklara Kahvaltı Uyarısı

Beşiri Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Uğur KARABAT okula giden öğrencileri sabah kahvaltısı yapmaları konusunda uyardı.

Yeme içme alışkanlıklarının kişinin hem gün içerisindeki durumunu hem de zihinsel ve bedensel faaliyetlerini etkilediğini söyleyen Beşiri Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Uğur KARABAT;Bedensel ve zihinsel bir problem yaşanıyorsa bunun en önemli nedeni beslenme alışkanlıklarıdır. Beslenme alışkanlıklarında yapılan yanlışlar unutkanlıklara, yorgunluğa ve kavrama yeteneğinin azalmasına neden olabilir. Beslenmenin en önemli basamağı ise kahvaltıdır.” Dedi.

Kahvaltı öğününün özellikle de çocuklar için büyük önem teşkil etiğini belirten KARABAT; “Çocukların gelişim süreçlerinin sağlıklı bir şekilde seyredebilmesi için gerekli olan karbonhidrat, yağ, protein ve vitaminlerin yeterli ve düzenli beslenme ile sağlanması gerekir. Bunun için de düzenli kahvaltı alışkanlığının çocuklara kazandırılması gerekir. Sabahları yaşanılan açlık çocuklarda öğrenme problemlerine ve kas koordinasyonların azalmasına neden olabilir.”  dedi. İlhan Yıldız

 

 


Önceki CAMİLER BİR MANEVİ HASTANE OLARAK GÖRÜLMELİDİR
Sonraki GÜLTEPE’YE 3 YENİ SOKAK

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.