VALİLİKTEN SOKAĞA ATILAN AİLE AÇIKLAMASI

VALİLİKTEN SOKAĞA ATILAN AİLE AÇIKLAMASI

Valilik, Bazı basın yayın organları ve sosyal medyada “Kirayı Ödeyemeyen Aile Sokağa Atıldı” ve “İnsanlık Sokağa Atıldı” başlığı altında yapılan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Söz konusu haberlere konu olan aileye; Batman Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce engelli maaşının verildiği,  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından ise kira, giyim, şartlı eğitim ve sıcak yemek yardımı yapıldığı tespit edilmiştir. 2017 yılı içerisinde aileye toplam 11 bin Türk lirası yardım yapılmış olup, bu güne kadar her iki kurumumuzdan aileye 103 bin 750 Türk lirası yardım yapılmıştır. Şimdiye kadar aileye ilimizin farklı mahallelerinde üç ayrı ev kiralanmış olup, ev sahipleriyle uyuşmazlık yaşadığından dolayı her seferinde evlerden kendi istediğiyle ayrılmıştır. Haberde beyan edildiği gibi, kira bedeli aileye elden verilmemiş olup,  kira bedeli yıllık olarak ev sahibinin hesabına yatırılmıştır.” Denildi. 

 Muhtaç  ailelere her zaman yardım eli uzatıldığı belirtilen açıklamada,“Sosyal devlet anlayışı gereği; ihtiyaç sahibi, yaşlı, dul ve yetim vatandaşlarımızın sorunları yetkili kurumlarımız tarafından “Devletin Şefkatli Eli” uzatılarak gideriliyor ve giderilmeye de devam edilecektir.” Dedi. Recep Fırat

 

 

 


Önceki BİRLİK OLAN MİLLET YIKILMAZ
Sonraki Okulların Çevresinde Asayiş Uygulaması

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde tarafımızın görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.